خانه / مد و زیبایی / هنگام خرید ریش تراش به چه نکاتی توجه کنیم؟
نکات مهم در انتخاب ریش تراش

هنگام خرید ریش تراش به چه نکاتی توجه کنیم؟

این روزها دیگر ریش تراش فقط یک وسیله برای کوتاه کردن ریش نیست بلکه وسیله‌ای برای کسانی هست که به آراستگی و تمیزی خود اهمیت می‌دهند . شاید برای شما این سؤال هم پیش‌آمده که واقعاً چه تفاوتی بین انواع مختلف ریش تراش ها وجود دارد و آیا این تفاوت صرفاً ظاهری است یا اینکه یک علم پشت آن قرار دارد؟ ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا دانش موردنیاز برای خرید یک ریش تراش را به دست بیاورید و انواع مختلف آن را بشناسید. وقتی‌که شما قصد خرید ریش تراشی را دارید باید چند عامل مهم را در نظر داشته باشید:

  • چه نوع ریش تراشی مناسب پوست شما است و چگونه روی حساسیت پوست شما تأثیر می‌گزارد
  • چه ریش تراشی مناسب اندازه موی شما است.
  • صورت شما لاغر است یا خیر؟

بسته به این دو مورد در این مقاله می‌خواهیم تحلیل کنیم که برای شما ریش تراش سه تیغ (چرخشی) بهتر است و یا ریش تراش توری (فویلی).

پوست حساس یا معمولی؟

در هنگام خرید ریش تراش اولین و مهم‌ترین عاملی که شما باید به آن توجه کنید این است که پوست صورت شما حساس است یا خیر. اگر پوست صورت شما حساس باشد بعد از اصلاح قرمز می‌شود و جوش میزند. برای این مدل از پوست‌ها ما شدیداً توصیه می‌کنیم که از ریش تراش های توری (فویلی ) استفاده کنید.

درصورتی‌که پوست شما حساس نیست و می‌خواهید سرعت اصلاح بالاتر برود می‌توانید از ریش تراش های سه تیغ استفاده کنید. این نوع ریش تراش دارای 2 مزیت اصلی زیر است:

  1. اصلاح سریع‌تر
  2. اصلاح بهتر قسمت‌های چانه و نواحی استخوانی

ریش کوتاه یا بلند؟

ریش شما کوتاه است یا بلند؟ این موضوع تأثیر خیلی مهمی روی نحوه انتخاب دستگاه اصلاح صورت شما دارد. چرا؟ چون هنگامی‌که ریش شما بیش از دو روز باشد که اصلاح‌نشده باشد اصلاح آن با ریش تراش توری سخت خواهد شد. و اگر ریش شما بیش از 4 روز از زمان آخرین اصلاح آن گذشته باشد شما دیگر قادر نخواهید بود به‌راحتی از ریش تراش توری استفاده کنید و مجبور هستید تا از یک دستگاه اصلاح سه تیغ یا چرخشی استفاده کنید.

صورت لاغر دارید یا نه؟

صورت شما لاغر است یا پر گوشت؟ ریش تراش های چرخشی معمولاً برای صورت‌های لاغر بهتر عمل می‌کنند اما ریش تراش های فویلی بیشتر مناسب برای صورت‌های پر و گوشتی هستند . پس هنگام خرید ریش تراش به این نکته هم توجه داشته باشید.

چند نکته برای اصلاح بهتر:

لطفاً دقت فرمانید که حدود ۲ الی ۴ هفته طول می‌کشد تا پوست صورت شما به ماشین اصلاح صورت عادت کند. جهت دستیابی به اصلاح راحت و سریع، در طی این مدت صرفاً از ریش تراش استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه از تیغ یا روش‌های دیگری که قبلاً استفاده می‌کردید، استفاده نکنید.

زمان اصلاح بستگی به عادت شخص دارد. برخی اصلاح قبل از حمام را ترجیح می‌دهند زیرا معتقد هستند که چربی طبیعی پوست کمک می‌کند اصلاح بهتری انجام شود و برخی اصلاح بعد از حمام را ترجیح می‌دهند و بر این باورند که اصلاح بعد از حمام راحت‌تر است.(البته لازم است که صورت عاری از آلودگی‌های خارجی باشد.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *